"BİLİNÇLİ TÜKETİM VE TÜKETİCİ HAKLARI" KONULU RESİM YARIŞMASI

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü olarak Milli Eğitimin Temel amaçları doğrultusunda, sanatsal faaliyetlere katılımı arttırmak, sanatsal aktivitelerde etkin rol oynanmasına ve öğrencilerin yeteneklerini sergilemesine olanak sağlamak amacıyla Tüketicinin temel ihtiyaçlarının karşılanması, sağlık ve güvenliği, bilgi edinmesi, eğitilmesi, zararlarının giderilmesi, sağlıklı bir çevrede yaşaması, ekonomik çıkarlarının korunması, seçebilmesi, temsil edilmesi, örgütlenmesi ve sesini duyurması, Eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Tüm Türkiye’de resmi ve özel okular da eğitim ve öğretim goren ortaokul ortaokul 5.6.7.8. sınıf öğrencilerini kapsayan “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışması hazırlanmıştır.
 
Yarışmaya Tüm Türkiye’deki resmi ve özel okullarda eğitim ve öğrenim goren ortaokul öğrencileri katılabilecektir.

-ESERLER NEREYE TESLİM EDİLECEK?
 
Resim yarışmasına öğrenciler, doldurup imzaladıkları fotoğraflı başvuru formu ve 35×50 formatındaki eserin aslı (orijinali) ile katılabilecekler. Öğrenciler, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi http://tuketici.gtb.gov.tr/ adresinden, Ayrıca https://www.facebook.com/etuketici/ ve https://twitter.com/etuketici sosyal medya adreslerinden, başvuru formu ile yarışma şartnamesine ulaşabilecekler.

Öğrencilerin, resimlerini, 1 Kasım 2017 – 02 Şubat 2018 tarihleri arasında, Gaziantep Ticaret İl Müdürlüğümüzde bulunan yarışma sekretaryasına, elden, posta veya kargo aracılığıyla teslim etmesi gerekmektedir.

Adres : İncili Pınar Mahallesi, Muammer Aksoy Bul. Gaziantep Valiliği Binası Kat: 4, 27090 Şehitkamil/Gaziantep

Öğrenciler, ayrıca yarışmayla ilgili (0 312) 449 44 11 – 449 44 73 (Bakanlık) ve Gaziantep Ticaret İl Müdürlüğümüz (0 342) 220 97 00 - (18) no’lu telefonlardan da bilgi alabilecekler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yarışması afişi için tıklayınız.

Düzenleyen Kurum : Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü

Başlama Tarihi: 01.11.2017

Son Katılım Tarihi: 02.02.2018

Seçici Kurul Toplanması :15-16.02.2018

Sonuç Bildirim Tarihi: 01.03.2018

İlgili Kişi : Devlet GÜLDAĞ-Erkan VURAL (Bakanlık)
                  Yücel EKMEKÇİ (Gaziantep Ticaret İl Müdürlüğü)

Şartname: DOC | PDF