TÜKETİCİ-SATICI HAKLARI İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Gaziantep Ticaret Odası 37 Nolu Bilgisayar-GSM  ve Aksesuarları Meslek Komitesi tarafından, Tüketici/Satıcı Hakları İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

37. Grup Meslek Komite Başkanı Sayın Emrah KITIR, Komite  Başkan Yardımcısı Sayın Muhammet Halil AKTOĞ, Meclis Üyeleri Sayın Cihangir BAŞARAN, Yunus YILDIRIM, Mehmet Ali ÇALIŞKANTÜRK, meslek komite üyeleri Sayın Ali ÇEVİK ve Serkan DURAK, Ticaret İl Müdürümüz Sayın Bilal YAZICI, İl, Şahinbey ve Şehitkamil Tüketici Hakem Heyeti yetkilileri ile Bilgisayar-GSM sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, tüketici ve satıcı hakları hakkında istişarede bulunuldu.

İl Müdürümüz Bilal YAZICI,  sektör temsilcilerine Ticaret İl Müdürlüğü Hakem Heyeti bünyesinde yapılan çalışmalar ve  düzenlemeler, il genelindeki hakem heyetlerinde yapılacak düzenlemeler, e-devlet üzerinden başvuru yapılması, yeniden oluşan kabinede İl Müdürlüklerinin Ticaret Bakanlığı' na bağlı olması gibi konularda  sektör temsilcilerini bilgilendirirdi.

Tüketici şikayetlerinin değerlendirme süreçleri, bu süreçlerde firma ve tüketiciler nezdinde yaşanan sıkıntılar ile sektör temsilcileri, Ticaret Odası, Hakem Heyetlerimiz ve Ticaret İl Müdürlüğüzün işbirliğinde gerçekleştirilebilecek çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.